Evcil Hayvan Olan Evlerde Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Paylaş

Evcil Hayvan Olan Evlerde Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Neden Halı Bakımı Önemlidir?

Evcil hayvanların yaşadığı evlerde halı, koltuk gibi mobilyalarda oluşanları ve kokuları muhafaza eder. Bu bakımları halı bakımı oldukça önemli hale gelir. Ayrıca halıların düzenli bakımı, evde yaşayan herkesin sağlığı için de elzemdir. Çünkü ev tozları ve alerjenleri toplayarak, sağlık açısından tehdit ediciler.

Halı Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

1. Düzenli Temizleme Yapın

Halinizi elektrikli süpürge veya özel halı yıkamayla haftada birkaç kez temizleyin. Bu sayede halınızı toz, kıl ve diğer kirlerden arındırabilirsiniz. Ancak evcil hayvanlarınızın tüylerini ve olası lekeleri temizlemede yetersiz kalabilirsiniz. Bu durumdaki profesyonel bir temizlik şirketinden yardım alabilirsiniz.

2. Leke Oluştuğunda Hızlı Davranın

Evcil hayvanlarınızın sık sık halıda oynayarak leke oluşturduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu durumda hemen müdahale edilemezse, kullanımı kuruyup zorlu bir temizlik gerektirebilir. Sıvı tüketiminde mümkün olduğunca ıslak bir bez hemen müdahale etmeye çalışın. Çamur, gibi katı uygulamada ise, kuru toprağı beklemeyip, sonra hafifçe fırçalayarak yok edebilirsiniz.

3. Halı Deodorantı Kullanımı

Evcil hayvanlarınızın teri, kokuları halıda biriktirebilir. Bu kokular çerçevesi yayılarak hoş olmayan bir koku içerir. Bu hakları, evcil hayvanlarınızla birlikte yaşadığınız evlerde halı deodorantı kullanabilirsiniz. Ancak, kimyasal içerikli ürünler yerine, doğal gazdan oluşan ürünleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

4. Profesyonel Temizlik Yaptırın

Düzenli olarak halı profosyonel temizlik yaptırarak, halinizin ömrünü uzatacaktır. Profesyonel temizlik işletmesi, evcil hayvanların neden olduğu kokuları ve kirlerini etkili bir şekilde temizleyebilirler. Ayrıca bakteri, virüs gibi sağlık açısından önemli olan unsurları da ortadan kaldırırlar.

Evcil hayvanlarınızın sağlıklı bir hücre yaşaması, sizin de sağlıklı bir alan içinde bulunmanız için halıların düzenli bakım alanları. Yapacağınız bu basit uygulamalar, hem temiz bir ortam sağlayacak, hem de halılarınızın ömrünü uzatacaktır.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 570 00 00

Daha fazlası için: Blog kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: Halı Yıkama Bölgeleri tıklayın.

İlgili Yazılar

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır? Halıların Temizliği Neden Önemlidir? Evlerimizde hem görünüm hem de sağlık açısından halıların temizliği oldukça önemlidir. Toz, kir ve düşmanları halılarda