Halıdan Leke Çıkarma Yöntemleri

Paylaş

Halıdan Leke Çıkarma Yöntemleri

Ev temizliği birçok insana zor gelse de, evlerimizin ne kadar temiz olduğuna dair bir övgü alma onun bizi mutlu eder. Halılardaki temizlik, evin temizliğine ve görünümüne zarar verir. Bu kullanım bazen sabun ve su kullanılarak bile çıkarılamaz. İşte bu yazı, halılardaki lekeleri çıkarmak için bazı yöntemlerle ele alınacak.

1. Sirke ve Su

Eğer halınızda çikolata veya şekerleme gibi dökümü varsa, bir tutam tuz, biraz sirke ve bir bardak suyu yoğunluğunda bir çözelti oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu lekenin üzerine gideceğini ve bir süre bekleyin. Lekeyi bir bez ya da sünger kullanarak silerek çıkarabilirsiniz.

2. Karbonat

Eğer oturma odanızda bir halı varsa, bu halının kırmızı şarap lekesi bulunabilir. Bu lekeyi çıkartmak için, biraz karbonat ve suyu içeriği sıvı bir macun elde edin. Lekenin üzerine macun sürün ve kurumasına izin verin. Kuruduktan sonra, vakumu kullanarak macunu temizleyin.

3. Limon Suyu

Eğer halınızda yağ lekeleri varsa, limon önlemlerini kullanabilirsiniz. Limon sürme lekenin üzerine ve bir süre bekleyin. Daha sonra bir bez kullanarak lekeyi ovalayarak tadını çıkarın.

4. Uçucu Yağ

Köpek sahibiyseniz, halınızda köpek tüyleri ve lekeleri oluşur. Bu noktaları çıkarmak için bir bardak su, biraz kullanım yağları ve biraz sirkeyi sonunda bir çözüm elde edebilirsiniz. Lekelerin üzerine bu karışımı bir araya getirmek ve bir süre beklemekten sonra süpürün.

5. Karanfil Yağı

Tavsiye edilen bir diğer halı lekesi çıkarma yöntemi, karanfil yağıdır. Bir bardak su ve birkaç damla birikimi bir birikim oluşturun. Lekenin üzerine bu karışımı elde etmek ve bir çerçeveyi silerek çıkartın.

Sonuç

Halılardaki yıkamalar temizlenmezse, evin görünümüne ve hijyenine zarar verebilir. Yukarıdan kaldırmak için bu kalıntıları çıkarmak için oldukça etkili bir yoldur. Ancak, her zaman test etmenizi öneririz, sadece parçaları çıkartmak değil, halinizin dokusuna ve rengine zarar vermek için.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 570 00 00

Daha fazlası için: Blog kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: Halı Yıkama Bölgeleri tıklayın.

İlgili Yazılar

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır? Halıların Temizliği Neden Önemlidir? Evlerimizde hem görünüm hem de sağlık açısından halıların temizliği oldukça önemlidir. Toz, kir ve düşmanları halılarda