Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Paylaş

Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halıdan şarap lekesini çıkarmak her zaman kolay bir iş değildir. Birçok kişi bu konuda farklı yönlendirmeyi denemektedir. Bazı evdeki malzemelerle çözüm arar, bazı ise halı temizleme yapan firmalardan yardım alır. Peki, halıdan şarap lekesi nasıl çıkar? İşte size birkaç etkili yöntem:

1. Sirke Kullanımı

Halıdan şarap lekesi çıkarmak için en popüler ürünlerden biri sirke kullanmaktır. Sirke aynı zamanda sağlıklı bir yapıya sahiptir. Sirkeyi köpük karıştırıp karışımı bir sprey şişesine doldurun ve lekenin üzerine püskürtün. Ardından, bölümleri temiz bir bezle silinir. Sirkenin güçlü bir evi olduğu için, temizliği yapıldıktan sonra halının havalandırılması dahildir.

2. Tuz Kullanımı

Hazinenizin evinde tuz bulunur. Tuz, şarap lekesi temizliğinde oldukça yoğun. Tuzu üstüne boşaltın ve lekeyi kaplayın. Hava almayan bir süre bekleyin. Tuz, lekenin sirkeyle nötr hale gelmesine yardımcı olur. Konnektörü vakumlayarak temizleyin. Bu işlem lekeyi tamamen kaldırabilecek kadar tekrar edilebilir.

3. Karbonat Kullanımı

Karbonat da şarap lekesi çıkarmak için kullanılabilir. Lekeyi karbonata batırın ve sürtün. Ardından, bölümleri temiz bir bezle silinir. Karbonatın halı temizliği için birçok anlatımı vardır. Lekenin izi hala görünürse, işlemi tamamlar.

4. Peroksit Kullanımı

Peroksit, halıdan şarap lekesini çıkarmak için bir malzemedir. Lekeyi peroksitli bir bez batırın ve lekenin üzerine alınmak. Ardından, bezi temiz bir gülümsemenin ve lekeyi silin. Peroksitli bezi kullanmadan önce derin bir renk testi yapmanızı öneririz. Bu yöntem, halının rengini açabilir veya bozabilir.

5. Profesyonel Yardım Alın

Halı temizleme işi bazen evde denenmesi beklenmeyebilir. Bu durumda, profesyonel yardım almak en iyi seçenek olabilir. Halı temizleme yapan büyük ölçüde şarap lekesi çıkarma konusunda uzmandır.

Şarap lekesi halıdan çıkartma zor bir iş olabilir. Ama elde ettiğinizden birini uygularsanız, halının ilk günkü gibi görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 570 00 00

Daha fazlası için: Blog kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: Halı Yıkama Bölgeleri tıklayın.

İlgili Yazılar

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Halı Bakımı Nasıl Yapılır? Halıların Temizliği Neden Önemlidir? Evlerimizde hem görünüm hem de sağlık açısından halıların temizliği oldukça önemlidir. Toz, kir ve düşmanları halılarda